10 yıllık kaliteli dizin sitesi. Güncel site ekleme sitesinde, dizine kaydedip verilen linki sayfanıza eklediğinizde aktif olmaktadır.

umre turları

Umre turları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Umre ve Hac ibadeti, İslam dünyası için en önemli ibadetlerden biridir. Hac ibadeti, hac dönemi diye belirtilen belirli bir dönemde gerçekleştirilen ibadettir. Hac ibadeti, umre ile beraber yapılabileceği gibi umre yapmadan da yapılabilmektedir. Umre ziyaretinin ise herhangi bir dönemi yoktur. Kişiler, istedikleri zaman düzenlenen umre turlarına katılarak yapılabilir. Hac ve umre ziyaretlerinin arasında belirgin farklar bulunmaktadır. Hac ibadetinde yapılan kurban kesmek ve şeytan taşlama umre ziyaretinde yapılmamaktadır. Umreye giden bir kişi Kudüm tavafı ve Veda tavafı yapmaz. Arafat, Müzdelife vakfeleri umrede yoktur. Ayrıca umrede Cem-i Takdim ve Cem-i Tahir de yoktur.

Umre Nasıl Yapılır?

Umre ibadeti yapmak isteyen kişiler, Hac ibadetinin hemen ardından umre yapabilirler. Aynı zamanlarda yapılabileceği gibi Hac yapmadan da farklı zamanlarda umre yapılabilir. Umre ibadeti için her ilde bulunan tur şirketleri umre turları düzenlemektedir. Genellikle 40 kişilik gruplar halinde gidilen umre, farklı gün sayısında ve farklı fiyatlarda gidilmektedir. 10 günlüğüne gidilebileceği gibi 20 – 34 günlüğüne de umreye gidilebilir. Umre turu düzenleyen şirketler, 10 günlük 15 günlük veya 20 günlük turlar için farklı umre turları hazırlayarak bu programlar için farklı fiyatlar belirlemektedir. Kişiler bu programlar içinde kendine en uygun gün sayısı ve fiyattaki turlara kayıt yaptırabilirler. Umre turları için ödenen ücretlerin içinde, konaklama, uçak biletleri, geçiş biletleri, kişisel olarak verilen kol çantası, bavul ve terlik, umre kitapçığı gibi hizmetlerin bedelleri de bulunmaktadır. Umre ziyaretine giden kişiler öncelikle ihrama girerler. Kısa süreliğine giden gruplar 3 gün Medine-i Münevvere’de kalırlar. İlk gün otele yerleşmenin ardından Mescid-i Nebiye gidilir, toplu olarak Peygamber Efendimiz’e ilk ziyaret ve selamlama yapılır. 2. Gün ise Ehli Beyt ve binlerce sahabenin bulunduğu Cennet-ül Baki kabristanı ziyaret edilir. Gruptaki tur rehberleri, ziyaret adamı ve Medine-i Münevvere’nin önemi hakkında bilgi verirler. 3. Gün ise Uhud Dağı şehitliği, iki kıbleli mescid, Hendek, Mescid-i Kuba ve yakın çevre mescidleri ziyaret edildikten sonra Mekke-i Mükerreme’ye geçilir. Umre süresi bitene kadar burada kalınarak, ibadetler gerçekleştirilir. Son gün Cidde havalimanından ülkeye geri dönüş yapılır.

umre turları
Kategori: Tatil - Turizm
Site Adresi: http://www.umreturlari.net

Site Hakkındaki Görüşleriniz

Ad (gerekli)

Mail (gösterilmez gerekli)

Benzer Siteler

Sitelerin içeriğinden Siteciyiz.Com sorumlu değildir (2005-2018) Kemal Tanca